VAŠA AGENCIJA ZA NEKRETNINE U SPLITU
Ako mislite da su svi agenti za nekretnine isti, onda se vjerojatno još nismo upoznali.
Bilo da kupujete ili prodajete svoju nekretninu, agencija NOVUM Plus upravlja i pomaže pri svakom koraku – od komunikacije i pregovora do papirologije, a sve u Vašem interesu.
Naša posvećenost diskreciji i izvrsnosti te opsežno znanje na tržištu nekretnina omogućili su nam izgradnju trajnih odnosa s klijentima iz financijskog sektora, turstičke industrije, profesionalnog sporta i poslovnog svijeta.
DISKRECIJA. IZVRSNOST. KNOW-HOW.
Naš portfolio nudi provjerene nekretnine koje osiguravaju glatke i bezbrižne transakcije. Istražite naše nekretnine ili nam se javite kako bi otkrili nekretnine koje zbog diskrecijskih razloga nisu oglašene.
Naš tim pruža sveobuhvatne pravne i financijske savjete kako bi vas vodio kroz svaki korak procesa kupnje ili prodaje, osiguravajući da su vaše transakcije sigurne i da ste uvijek dobro informirani.
Jamčimo konkurentne agencijske provizije i najniže cijene nekretnina, pružajući iznimnu vrijednost i kupcima i prodavateljima.
Naše snažne marketinške strategije osiguravaju da vaša nekretnina dobije maksimalnu izloženost, privlačeći prave kupce i omogućujući bržu prodaju.
We were looking for an apartment in the Split area and did several apartment viewings with other agencies. This agency surprised us with their approach. They understood very well what we were looking for and were very helpful when we bought an apartment. We would definitely recommend them to anyone looking for an apartment in Split
Osobni identifikacijski broj (OIB) je stalna identifikacijska oznaka koja se koristi u službenim evidencijama, svakodnevnom poslovanju i razmjeni podataka. OIB određuje i dodjeljuje Ministarstvo financija, Porezna uprava.
Strane fizičke ili pravne osobe, prema mjestu nastanka potrebe za OIB-om, podnose Zahtjev za određivanjem i dodjeljivanjem OIB-a poreznoj upravi, osobno ili putem punomoćnika.
Uz zahtjev, strana osoba predočuje važeće isprave kojima potvrđuje podatke navedene u zahtjevu. Za stranu fizičku osobu to su putovnica ili identifikacijska isprava iz države državljanstva uz dokaz o pripadajućem državljanstvu.
Da, stranci mogu kupiti nekretninu u Hrvatskoj, posebno ako žive unutar EU/EEA, Švicarske, Islanda, Lihtenštajna i Norveške. Od 2009. godine državljani svih država članica EU/EEA imaju pravo kupnje nekretnine u Hrvatskoj pod istim uvjetima kao i hrvatski državljani. Međutim, postoje određena ograničenja za one koji žive izvan EU-a.
Ukoliko vaša matična zemlja ima sporazum o reciprocitetu s Hrvatskom, utoliko ispunjavate uvjete za kupnju nekretnina u Hrvatskoj. Drugim riječima, ako hrvatski državljani imaju pravo kupiti nekretninu u vašoj zemlji, tada i vi imate pravo kupiti nekretninu u Hrvatskoj.
Predaja u posjed nekretnine ovisi o dogovoru između kupca i prodavatelja nekretnine. U pravilu, posjed se predaje nakon potpisivanja ugovora o kupoprodaji i nakon isplate cjelokupnog iznosa nekretnine.
Zakonit je onaj posjed koji se zasniva na valjanoj pravnoj osnovi, odnosno valjanom pravnom temelju, primjerice ulazak u posjed nekretnine na temelju ugovora. Posjed je istinit ako ga je stjecatelj stekao na način koji je dopušten i pravilan bilo to izvornim ili izvedenim stjecanjem.
Iznos troškova kod kupnje nekretnine ovisi prije svega o iznosu postignute cijene nekretnine.
Među troškove ubrajamo agencijsku naknadu, odnosno posredničku proviziju koja obično iznosi između 2% i 4% od kupovne cijene uvećanu za iznos PDV-a. Ovisno o dogovoru s agencijom NOVUM Plus, postoje i odvjetnički i javnobilježnički troškovi, koji se mogu razlikovati ovisno o složenosti kupnje nekretnine.
Ako je kupoprodajni ugovor sastavljen na drugom jeziku, morat ćete snositi troškove službenog sudskog prevoditelja. Po sklapanju kupoprodajnog ugovora za nekretninu u Hrvatskoj plaća se porez na promet nekretnina (PPN). Porezna stopa iznosi 3% od kupovne cijene.
Kupac, odnosno svaki stjecatelj nekretnine, obveznik je poreza na promet nekretnina (PPN). Porez na promet nekretnina plaća se po stopi od 3% na tržišnu vrijednost nekretnine u trenutku nastanka porezne obveze.
Prijava porezne obveze smatra se izvršena dostavom isprava od javnih bilježnika i sudova te je kupac, odnosno svaki stjecatelj nekretnine, dužan u roku od 15 dana od dana dostave rješenja platiti poreznu obvezu.
U Hrvatskoj postoje situacije u kojima ne morate plaćati porez na promet nekretnina (PPN).
Glavna iznimka odnosi se na kupnju nekretnina od pravnih osoba registriranih u sustavu PDV-a. U tim slučajevima kupac je oslobođen plaćanja poreza na promet nekretnina.
Preduvjet: Prodavatelj je pravna osoba registrirana kao obveznik PDV-a i mora kupcu izdati račun za prodaju nekretnine u kojem se jasno navodi da je PDV obračunat i uključen u cijenu.
Use the form below to contact us!